RMCF2512FT619R
Mfr.Part #
RMCF2512FT619R
Description
RES 619 OHM 1% 1W 2512
TR, PLASTIC, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
619Ohm
Datasheets
RMCF2512FT619R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT619R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 619Ohm, ±1%, -55°C~155°C