RMCF2512FT60R4
Mfr.Part #
RMCF2512FT60R4
Description
RES 60.4 OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Resistance :
60.4Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Lead Free :
Lead Free
Thick Film
Published :
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RMCF2512FT60R4
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT60R4
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 60.4Ohm, ±1%, -55°C~155°C