RMCF2512FT60K4
Mfr.Part #
RMCF2512FT60K4
Description
RES 60.4K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
60.4kOhm
No
Published :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm