RMCF2512FT5R76
Mfr.Part #
RMCF2512FT5R76
Description
RES 5.76 OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%