RMCF2512FT5R11
Mfr.Part #
RMCF2512FT5R11
Description
RES 5.11 OHM 1% 1W 2512
Resistance :
5.11Ohm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C