RMCF2512FT5M90
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M90
Description
RES 5.9M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.9mOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W