RMCF2512FT5M76
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M76
Description
RES 5.76M OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
5.76MOhm