RMCF2512FT5M60
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M60
Description
RES 5.6M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
5.6MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Datasheets
RMCF2512FT5M60
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT5M60
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 5.6MOhm, ±1%, -55°C~155°C