RMCF2512FT5M49
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M49
Description
RES 5.49M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.49MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
1 (Unlimited)
Datasheets
RMCF2512FT5M49
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT5M49
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 5.49MOhm, ±1%, -55°C~155°C