RMCF2512FT5M36
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M36
Description
RES 5.36M OHM 1% 1W 2512
Resistance :
5.36MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Height :
700μm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
20 Weeks
Datasheets
RMCF2512FT5M36
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT5M36
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 5.36MOhm, ±1%, -55°C~155°C