RMCF2512FT5M23
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M23
Description
RES 5.23M OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
5.23MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
TR, PLASTIC, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
RMCF2512FT5M23
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT5M23
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 5.23MOhm, ±1%, -55°C~155°C