RMCF2512FT5M10
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M10
Description
RES 5.1M OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
5.1mOhm
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512FT5M10
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT5M10
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 5.1MOhm, ±1%, -55°C~155°C