RMCF2512FT5K62
Mfr.Part #
RMCF2512FT5K62
Description
RES 5.62K OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.62kOhms
Tolerance :
±1%
Width :
3.2004mm
Length :
6.2992mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Height :
700μm
Max Power Dissipation :
1W
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512FT5K62
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT5K62
RMCF Series, Thick Film, 5.62kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C