RMCF2512FT59K0
Mfr.Part #
RMCF2512FT59K0
Description
RES 59K OHM 1% 1W 2512
TR, PLASTIC, 7 INCH
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
59kOhm
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%