RMCF2512FT57K6
Mfr.Part #
RMCF2512FT57K6
Description
RES 57.6K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
57.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm