RMCF2512FT560K
Mfr.Part #
RMCF2512FT560K
Description
RES 560K OHM 1% 1W 2512
Resistance :
560kOhm
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Datasheets
RMCF2512FT560K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT560K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 560kOhm, ±1%, -55°C~155°C