RMCF2512FT536K
Mfr.Part #
RMCF2512FT536K
Description
RES 536K OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
536kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm