RMCF2512FT52R3
Mfr.Part #
RMCF2512FT52R3
Description
RES 52.3 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tin
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Resistance :
52.3Ohm
Datasheets
RMCF2512FT52R3
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT52R3
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 52.3Ohm, ±1%, -55°C~155°C