RMCF2512FT510K
Mfr.Part #
RMCF2512FT510K
Description
RES 510K OHM 1% 1W 2512
Resistance :
510kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%