RMCF2512FT4R87
Mfr.Part #
RMCF2512FT4R87
Description
RES 4.87 OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
4.87Ohm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512FT4R87
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4R87
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.87Ohm, ±1%, -55°C~155°C