RMCF2512FT4R70
Mfr.Part #
RMCF2512FT4R70
Description
RES 4.7 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Resistance :
4.7ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
TR, PLASTIC, 7 INCH
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
e3
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT4R70
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4R70
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.7Ohm, ±1%, -55°C~155°C