RMCF2512FT4R42
Mfr.Part #
RMCF2512FT4R42
Description
RES 4.42 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Resistance :
4.42Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT4R42
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4R42
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.42Ohm, ±1%, -55°C~155°C