RMCF2512FT4R30
Mfr.Part #
RMCF2512FT4R30
Description
RES 4.3 OHM 1% 1W 2512
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.3Ohm
RMCF
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RMCF2512FT4R30
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4R30
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.3Ohm, ±1%, -55°C~155°C