RMCF2512FT4M75
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M75
Description
RES 4.75M OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
4.75MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RMCF2512FT4M75
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4M75
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.75MOhm, ±1%, -55°C~155°C