RMCF2512FT4M70
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M70
Description
RES 4.7M OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.7MOhm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT4M70
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4M70
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.7MOhm, ±1%, -55°C~155°C