RMCF2512FT4M64
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M64
Description
RES 4.64M OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Mount :
Surface Mount
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.64MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RMCF2512FT4M64
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4M64
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.64MOhm, ±1%, -55°C~155°C