RMCF2512FT4M53
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M53
Description
RES 4.53M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.53MOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT4M53
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4M53
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.53MOhm, ±1%, -55°C~155°C