RMCF2512FT4M42
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M42
Description
RES 4.42M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
4.42MOhm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT4M42
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4M42
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.42MOhm, ±1%, -55°C~155°C