RMCF2512FT4M02
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M02
Description
RES 4.02M OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.02MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tin
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR
Datasheets
RMCF2512FT4M02
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4M02
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.02MOhm, ±1%, -55°C~155°C