RMCF2512FT4K87
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K87
Description
RES 4.87K OHM 1% 1W 2512
1 (Unlimited)
Published :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.87kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm