RMCF2512FT4K75
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K75
Description
RES 4.75K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
4.75kOhm
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C