RMCF2512FT4K70
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K70
Description
RES 4.7K OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Max Power Dissipation :
1W
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200
Published :
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
4.7kOhm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tin
Datasheets
RMCF2512FT4K70
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4K70
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.7kOhm, ±1%, -55°C~155°C