RMCF2512FT4K64
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K64
Description
RES 4.64K OHM 1% 1W 2512
Resistance :
4.64kOhm
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Datasheets
RMCF2512FT4K64
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4K64
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.64kOhm, ±1%, -55°C~155°C