RMCF2512FT4K53
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K53
Description
RES 4.53K OHM 1% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.53kOhm
Published :
Datasheets
RMCF2512FT4K53
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4K53
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.53kOhm, ±1%, -55°C~155°C