RMCF2512FT4K30
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K30
Description
RES 4.3K OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
4.3kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thick Film
Datasheets
RMCF2512FT4K30
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4K30
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.3kOhm, ±1%, -55°C~155°C