RMCF2512FT4K22
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K22
Description
RES 4.22K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.22kOhm
2
Datasheets
RMCF2512FT4K22
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4K22
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.22kOhm, ±1%, -55°C~155°C