RMCF2512FT4K12
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K12
Description
RES 4.12K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.12kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Radiation Hardening :
No
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RMCF2512FT4K12
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4K12
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.12kOhm, ±1%, -55°C~155°C