RMCF2512FT49R9
Mfr.Part #
RMCF2512FT49R9
Description
RES 49.9 OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
49.9Ohm
Case Code (Metric) :
Tin
Max Power Dissipation :
1W