RMCF2512FT499K
Mfr.Part #
RMCF2512FT499K
Description
RES 499K OHM 1% 1W 2512
No
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
499kOhm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Datasheets
RMCF2512FT499K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT499K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 499kOhm, ±1%, -55°C~155°C