RMCF2512FT487K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMCF2512FT487K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 487K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
700μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±1%
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RMCF
Feature :
Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
487kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm