RMCF2512FT47R0
Mfr.Part #
RMCF2512FT47R0
Description
RES 47 OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
47Ohm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RMCF2512FT47R0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT47R0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 47Ohm, ±1%, -55°C~155°C