RMCF1210JT33K0
Mfr.Part #
RMCF1210JT33K0
Description
RES 33K OHM 5% 1/2W 1210
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
330mW
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
33kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RMCF
Max Power Dissipation :
333mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm