RMCF1210FT732R
Mfr.Part #
RMCF1210FT732R
Description
RES 732 OHM 1% 1/2W 1210
Power Rating :
330mW
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
732Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Height :
711.2μm
Datasheets
RMCF1210FT732R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT732R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 732Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C