RMCF1210FT732K
Mfr.Part #
RMCF1210FT732K
Description
RES 732K OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
333mW
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mount :
Surface Mount
Height :
711.2μm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
732kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Thick Film
Datasheets
RMCF1210FT732K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT732K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 732kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C