RMCF1210FT6R65
Mfr.Part #
RMCF1210FT6R65
Description
RES 6.65 OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
6.65Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Height :
711.2μm
Power Rating :
330mW