RMCF1210FT6R49
Mfr.Part #
RMCF1210FT6R49
Description
RES 6.49 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
6.49Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
330mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm