RMCF1210FT6R34
Mfr.Part #
RMCF1210FT6R34
Description
RES 6.34 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
6.34Ohm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RMCF1210FT6R34
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT6R34
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.34Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C