RMCF1210FT6M81
Mfr.Part #
RMCF1210FT6M81
Description
RES 6.81M OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
6.81MOhm
Published :
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm