RMCF1210FT6M80
Mfr.Part #
RMCF1210FT6M80
Description
RES 6.8M OHM 1% 1/2W 1210
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
6.8mOhm
RECTANGULAR
Datasheets
RMCF1210FT6M80
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT6M80
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.8MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C