RMCF1210FT6M65
Mfr.Part #
RMCF1210FT6M65
Description
RES 6.65M OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
6.65MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Radiation Hardening :
No
Published :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RMCF1210FT6M65
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT6M65
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.65MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C